VILTROX AF 13mm f/1.4 (FUJI X)

Akce prodejní HIT
Značka: Viltrox
12 999 Kč –7 % 11 990 Kč 9 909 Kč bez DPH
Skladem
záruka 3 roky ?
Můžeme doručit do:
17.4.2024
Možnosti doručení

Viltrox 13mm f/1,4 XF je elegantní ultraširokoúhlý objektiv s velkou maximální světelností, pokročilým a lehkým optickým designem a intuitivním ovládáním. Dokáže rychle a citlivě sledovat objekty což je ideální pro dynamické fotografování a natáčení videa. Nabízí větší kontrolu nad hloubkou ostrosti, poskytuje jemný bokeh při širších clonách a současně má kompaktní velikost a hmotnost. Je vhodný na každodenní použití pro fotografování krajiny, street fotografii, architekturu a také videoprodukci vlogů.


 

Detailní informace

Detailní popis produktu

14 optických členů v 11 skupinách poskytuje sofistikovaný optický design. Dva asférické členy čočky jsou optimalizovány pro snížení zkreslení a mimoosou optickou aberaci, což umožňuje zachovat vynikající rozlišení v celém rozsahu ostření. Použití čtyř čoček ED (s extra nízkým rozptylem) pomáhá účinně omezit chromatické aberace a zajistit přesné podání barev bez ohledu na to, jakou clonu zvolíte. Jsou zde také 2 čočky s vysokým indexom lomu.

opt_Viltrox13mmf14

Skleněná asférická čočka s velkým průměrem v přední skupině zajišťuje maximální snížení zkreslení u blízkých i vzdálených objektů. Díky tomu uživatelé nemusí korigovat optické zkreslení při následném post-procesu. Přední člen je také opatřen antireflexní vrstvou.

Cvakací clonový kroužek s auto režimem „A“  ovládá devítilamelovou clonu po 1/3 kroku v rozsahu f/1,4 – 16, která vytváří decentně vypadající bokeh. S tímto objektivem funguje také MF Override a AF Range Limiter (závisí od těla fotoaparátu a verze firmware).

Viltrox13mmf14_1

STM (krokový AF motorek) a IF (interní ostření) poskytují rychlý, tichý a citlivý AF až do minimální ostřící vzdálenosti pouhých 22 cm. Objektiv podporuje AF s detekcí oka/obličeje.

Objektiv je navržen také pro plynulé snímání videa, účinně eliminuje efekt „focus breathing“ při změně zaostřovacích vzdáleností během natáčení videa.

Viltrox13mmf14_2

Na objímce objektivu je port USB-C, který umožňuje provádět aktualizace firmwaru přímo na objektivu. Součástí balení je rovněž kovová sluneční clona.

Celkově má tento objektiv skvělý optický výkon, vezmeme-li v úvahu ohniskovou vzdálenost a maximální clonu, stejně jako jeho velikost, hmotnost a cenu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Viltrox
Typ objektivu: Pevné ohnisko
Typ bajonetu: Fujifilm X
Typ podle ohniska: Ultra-širokoúhlý (<14mm) / APS-C
Světelnost objektivu: ≤ 1.8
Typ ostření: AF
Stabilizátor optický: Ne
Utěsnění (prach/vlhkost): Ne
Vhodný pro: Krajina, Architektura, Interiér, Street
Ohnisková vzdálenost: 13 mm
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 20 mm
Maximální clona: F1,4
Minimální clona: F16
Počet lamel clony: 9
Minimální zaostřovací vzdálenost: 22 cm
Konstrukce objektivu: 14 členů / 11 skupin
Průměr filtru: 67 mm
Délka objektivu: 90 mm
Hmotnost: 420 g

Recenze - Viltrox AF 13mm f/1.4 XF Fujifilm X Mount / Damian Brown

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: