FUJIFILM X-H2 + XF16-80/f4

Značka: Fujifilm
68 990 Kč 57 017 Kč bez DPH
Skladem
záruka 3 roky ?
+ baterie?
+objektiv Viltrox? ?
+ karta? ?
ochrana displeje ?
Můžeme doručit do:
3.10.2023
Možnosti doručení

Set X-H2 s největším rozlišením a zoom objektivu s univerzálním rozsahem Fujinon XF 16-80mm f/4.

Fujifilm X-H2 opět posouvá hranice APS-C zobrazování, je to bezzrcadlový fotoaparát s novým 40,2 Mpx BSI snímačem a arzenálem špičkových funkcí zabalených do malého a odolného těla řady X.

Zlepšení kvality obrazu díky novému snímači doplňují pokročilé funkce, jako je minimální standardní citlivost ISO 125 (výhodné zejména při denním fotografování v exteriéru nebo při snížení clonového čísla k vytvoření bokehu), nejrychlejší čas 1/180000 při použití elektronické závěrky (to umožňuje uživatelům ponechat široce otevřenou clonu v podmínkách s intenzivním světlem, jako je slunečná pláž či lyžařský svah, nebo zachytit pohyb ve zlomku sekundy) a funkce PIXEL SHIFT MULTI SHOT (pro obraz obsahující přibližně 160 milionů pixelů, který je ideální pro komerční fotografii a digitální archivaci). 

Fotoaparát X-H2 nabízí také funkce a rozhraní, jež pomáhají při fotografování, jako je automatické zaostřování s detekcí objektu založené na technologii hlubokého učení.

Tento vysoce výkonný fotoaparát, stojící na vrcholu řady X-System, zdědil mnoho prvků ze systému GFX proto, aby poskytl dokonalou kvalitu obrazu, detaily a podání barev, jaké ještě dosud nebyly u fotoaparátů s APS-C snímačem vidět, a přitom si zachovává svůj charakteristický kompaktní tvar a elegantní design.


Detailní informace

Detailní popis produktu

X-Trans 5 CMOS HR BSI senzor se zadním osvitem

X-H2 je vybaven senzorem X-Trans CMOS 5 HR BSI se zadním osvitem a rozlišením 40 Mpx formátu APS-C.

Počet pixelů ve srovnání s předchozím modelem se zvýšil přibližně 1,5krát a fotoaparát je tak schopen pořizovat kromě statických fotografií s vysokým rozlišením také 8k video.

Senzor X-Trans využívá jedinečné pole barevných filtrů, které přirozeně minimalizuje moaré a přispívá k přirozenějšímu podání barev; dále design BSI pomáhá snižovat šum, zlepšuje tonalitu a jasnost (citlivost ostření v šeru); a konečně, nový design senzoru výrazně koriguje rolling shutter efekt a další pohybové zkreslení.

Nejvyšší rozlišení v historii fotoaparátů řady X, mimo jiné umožňuje 2x digitální zoom a nabízí až 13 EV dynamického rozsahu.

Xprocesor5HR

X-procesor 5

Nově navržený snímač dokonale doplňuje nový engine „X-Processor 5“. Ten využívá 64bitovou architekturu pro až trojnásobnou rychlost zpracování obrazu i videa ve srovnání s X-T4. Na straně videa to umožňuje záznam rychlostí až 720 mb/s.

Pokud jde o fotografie, toto nové zpracování znamená rychlejší fotografování pohybujících se objektů. Při práci s elektronickou závěrkou je možné fotografovat rychlostí až 20 snímků za sekundu s vyrovnávací pamětí 202 po sobě jdoucích nekomprimovaných snímků. S mechanickou závěrkou je možné snímání až 15 snímků za sekundu spolu s možností pořídit až 1000 nezpracovaných snímků v jedné sérii.

Výhodou pro video i fotografování je také vylepšený sofistikovaný AI (umělá inteligence) podporovaný systém automatického ostření, který pomáhá dosáhnout dynamického rozsahu 14 EV a umožňuje vylepšený rozsah citlivosti od ISO 125-12800.

Fotoaparát X-H2 podporuje obrazový formát HEIF, který poskytuje 10bitovou kvalitu obrazu v souborech až o 30 % menších než standardní soubory JPEG, čímž nadále rozšiřuje reputaci společnosti Fujifilm, která poskytuje vysoce kvalitní snímky přímo z fotoaparátu.

Xprocesor5

Hybridní AF s Deep Learning AI

Díky zvýšenému počtu výpočtů prováděných AF za jednu sekundu je výkon automatického ostření znatelně rychlejší a přesnější. Hybridní systém ostření využívá 425 bodů fázové detekce a je nyní citlivý až do -7 EV pro práci ve skutečně špatných světelných podmínkách.

Uživatelé tak mohou snadno a přesně automaticky ostřit v situacích, kdy se obvykle používá AF-S, například při fotografování krajiny a portrétů.  

Adaptivní algoritmus AI podpořený technologií Deep Learning automaticky detekuje a sleduje i širokou škálu pohybujících se objektů, včetně zvířat, ptáků, aut, motocyklů, jízdních kol, letadel a vlaků – stejně jako lidské tváře nebo oči.

Vylepšený algoritmus predikce automatického zaostřování, který byl nově vyvinut pro model X-H2S umožňuje stabilní zaostřování i při použití AF-C co umožní soustředit se na scénu, protože fotoaparát dokáže udržovat cílový objekt neustále zaostřený.

AIfocus

Pixel Shift Multishot

Vícenásobné snímání s posunem pixelů - pořizuje více expozic v rychlém sledu za sebou, přičemž každá z nich přesně posune obrazový snímač o půl pixelu. Pokaždé tedy zachytí objekt na jiné části obrazového snímače a pomocí Pixel Shift Combiner software se vytvoří jediný snímek o rozlišení 160 megapixelů.

H2pixelshift

Stabilizace obrazu v těle

Zcela nová vestavěná 5osá stabilizace obrazu s posunem snímače v těle fotoaparátu pomáhá minimalizovat projevy chvění fotoaparátu až o 7 expozičních kroků. Tento systém funguje ve spojení s většinou objektivů řady X, včetně těch nestabilizovaných a přináší výhody při práci s delšími časy závěrky a při fotografování v obtížných světelných podmínkách. Kromě toho lze během natáčení videa použít také digitální stabilizaci obrazu, která dále pomáhá při stabilizaci záběru, zejména při nahrávání z ruky.

H2_IBIS

Video pro náročné – 8K/30p interně

Navzdory svému zaměření na fotografování má X-H2 působivý video systém schopný interního 4:2:2 10bitového záznamu v 8k při 30 snímcích za sekundu, 4k/60p a Full HD až při 240p.

X-H2 podporuje kodeky včetně H.265 a Apple ProRes: ProRes 422 HQ, ProRes 422 a ProRes 422 LT. Při záznamu ProRes podporuje X-H2 také proxy záznam, např. ProRes 422 Proxy.

V kombinaci s kompatibilním zařízením HDMI lze 12bitové video ve formátu RAW nahrávat jako Apple ProRes nebo Blackmagic RAW v rozlišení až 8k s profily F-Log nebo F-Log 2.

Při všech snímkových frekvencích a rozlišeních je možné nepřetržité nahrávání v délce až 160 minut.

Fotoaparát X-H2 je vybaven také funkcí digitálního zoomu, která využívá 40,2Mpx snímač fotoaparátu k dosažení až 2násobného digitálního zoomu s minimální ztrátou rozlišení při nahrávání videa v rozlišení 4k a to i s nasazeným základním objektivem.

Při použití s objektivem XF18-120mm F4 LM PZ WR tak získáte dvojnásobný dosah, jakmile objektiv dosáhne maximální ohniskové vzdálenosti plynule přejde na funkci digitálního zoomu.

Také je nově vybaven měřičem zaostření jako pomocníkem MF při záznamu videa, což umožňuje přesnější nastavení zaostření. Lze jej použít také v kombinaci s funkcí focus peaking

H2_MFasist

Praktický a odolný design

 • Velký OLED elektronický hledáček (EVF) se vyznačuje rozlišením 5,76 milionu obrazových bodů a 0,8 násobným zvětšením. Vyniká svou jemností a snímkovou frekvencí přibližně 120 snímků za sekundu. Nabízí také lepší viditelnost díky silnému potlačení paralaxy a zkreslení, k nimž dochází při posunu polohy očí během používání hledáčku, a umožňuje tak přesné sledování pohybů objektu. 
 • Zadní 3,0" LCD display má vysoké rozlišení 1,62 milionu bodů a dotykové rozhraní pro intuitivní ovládání. Jeho otočný design znamená, že obrazovku lze vyklopit na stranu, naklonit nahoru nebo dolů a zavřít jej proti tělu přístroje pro jeho ochranu.
 • 1,28" monochromatický LCD displej na horní desce je jednoduchým prostředkem pro rychlou kontrolu nastavení fotografování.
 • Velký grip byl vylepšen, aby se ještě lépe držel při použití delšího objektivu nebo objektivů s velkou světelností.
 • 79 bodů utěsněných proti povětrnostním vlivům nabízí vysokou odolnost proti prachu a vlhkosti, X-H2 je konstruován tak, aby vydržel každodenní náročné profesionální používání a fungoval normálně při teplotách až – 10 °C.
 • Odolné tělo fotoaparátu je vybaveno novou strukturou rozptylující teplo, která výrazně prodlužuje maximální dobu záznamu videa.
 • Dva sloty pro paměťové karty zahrnují jeden slot CFexpress typu B a jeden slot SD UHS-II. Slot CFexpress typu B by měl být upřednostněn pro záznam videa s vyšším datovým tokem a rychlé sériové snímání a slot SD je vhodnou alternativou pro zálohování nebo méně kritické natáčení.
 • Výdrž baterie NP-W235 na jedno nabití je přibližně 720 snímků při práci s EVF v ekonomickém režimu nebo přibližně 580 snímků ve standardním režimu.

 


KLÍČOVÉ VLASTNOSTI:

 • 40Mpx APS-C X-Trans CMOS 5 HR BSI
 • 160Mpx Pixel Shift Multi-Shot
 • 5osý mechanismus stabilizace obrazu v těle fotoaparátu s účinností až 7,0 EV
 • Hybridní AF 425 bodů, AI detekce předmětů
 • elektronický hledáček s rozlišením 5.76 mil bodů
 • 20 sn/s při elektronické závěrce, 15 sn/s při mechanické závěrce
 • 8K/30p, 4K/60p, FHD/240p 10-bitové video
 • ProRes & Blackmagic RAW přes HDMI
 • Sloty CFexpress Type B & SD UHS-II

Doplňkové parametry

Kategorie: X-H
Typ fotoaparátu: Bezzrcadlovka s výměnným objektivem
Použití: Profesionální
Typ snímače: X-Trans™ CMOS 5 HR
Velikost snímače: APS-C
Rozlišení: 40 Mpx
Procesor: X-Processor 5
Crop faktor: 1,5 x
Formát souborů: JPEG, RAW, HEIF
Stabilizace obrazu: Mechanická na snímači
ISO: 125 - 12800
Minimální čas závěrky: 1/180000 s funkcí PIXEL SHIFT MULTI SHOT
Rychlost sériového snímání: 20 sn/s
Vestavěný blesk: Ne
Možnost externího blesku: Ano (hot-shoe)
Rozhraní: USB-C, HDMI, výstup na sluchátka, vstup na mikrofon, Wi-Fi
Rozlišení videa: 8K/30P Apple ProRes
Video formát: ProRes 422 HQ, ProRes 422 a ProRes 422 LT, ProRes 422 Proxy
Rozměry: 136.3 x 92.9 x 84.6 mm
Hmotnost: 660 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: