FUJI-TIP 12 (kompenzace expozice, C)

Kompenzace expozice je funkce, která vám umožňuje měnit naměřenou expozici fotoaparátu. Pokud fotíte například na prioritu clony a nevyhovuje vám expozice snímku, tak můžete zcela jednoduše otočením voliče kompenzace expozice snímek zesvětlit/ztmavit až v rozsahu 3EV (tři expoziční kroky). U modelů s 24 Mpix to lze až v rozsahu 5EV při nastavení voliče na C (viz níže).

Fuji-X-T20-Exposure-Compensation

Příklad:

Fotíte na prioritu clony a naměřené hodnoty jsou 1/60s, f2.8 a ISO 200. Vám se ovšem zdá snímek příliš světlý. Otočením voliče kompenzace expozice do polohy -1 uravíte nastavení na 1/125s, f2.8 a ISO 200 získáte tak snímek který je o jeden expoziční krok tmavší. 

24 Mpix = kompenzace expozice C

Modely se senzorem X-Trans II (24 Mpix) mají na mechanickém voliči kompenzace expozice hodnotu "C", jakmile otočíte volič do této polohy, tak můžete kompenzovat expozici v rozsahu +/- 5EV, ale už ne horním voličem, ale přední rolerem

NÁŠ TIP

Vyzkoušejte funkci kompenzace expozice pro usnadnění procesu fotografování. Kompenzace expozice funguje ve spolupráci s ISO AUTO o kterém jsme psali dříve. Znamená to, že i při kompenzování expozice vždy dostanete nejnižší možnou hodnotu ISO na definovaný čas závěrky. 

PAVEL VÁVRA

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení