FUJI-TIP 6 (proč mi nejde blesk?)

Není vyjímkou, že narazíte na nemožnost používat blesk a je jedno jestli je umístěn v sáňkách fotoaparátu nebo se ho snažíte odpálit odpalovačem. Při aktivací Quick menu se volba nastavení blesku tváří jako nedostupná. Pokud jste poprvé v ateliéru a nebo chcete používat blesky v terénu, tak vás to může slušně potrápit - pokud ovšem nevíte kam sáhnout. 

godox-tt350f-review-lead

Proč se tak děje? 

Funkce odpalování blesku se přímo vylučuje s některými funkcemi, které Fujifilm nabízí. Máte-li je aktivní, tak vám blesk nebude vůbec fungovat. 

Jaké funkce vylučují blesk z chodu? 

16 Mpix = nejčastější příčinou je zapnutá funkce "tichý režim" nebo elektronická závěrka (při zapnuté el. závěrce není možné synchronizovat blesk). Dále zapnutá funkce panorama. Tichý režím naleznete MENU - KLÍČ 1 - TICHÝ REŽIM 

24 Mpix = nejčastější příčinnou je zapnutá elektronická závěrka nebo panorama 

NÁŠ TIP

Vždy si v klidu před focením s blesky zkontrolujte své nastavení fotoaparátu a funkčnost blesku popřípadě odpalovače. Pokud se zdá, že je vše v pořádku, ale blesky stále nefungují, tak je v terénu snazší vyresetovat fotoaparát, protože při součinnosti několika funkcí se problém poměrně těžce hledá.

Pokud hledáte intuitivní řešení blesků, které 100% pracují s Fujifilmem, tak se můžete zaměřit na produkty GODOX a NISSIN. 

PAVEL VÁVRA

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení