SantaColor 100 (35mm) 36exp. - 1 roll

Novinka
Značka: SANTAFILM
459 Kč –2 %
SantaColor 100 (35mm) 36exp. - 1 roll
459 Kč –2 % 449 Kč 371 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
12.12.2023
Možnosti doručení

Film SantaColor 100 je jemnozrnný barevný negativní film kompatibilní s procesem C41, který poskytuje výsledky s výraznou červenou a svěží zelenou barvou. Je sytější než řada Kodak Portra, ale méně sytý a s delší kontrastní křivkou než Kodak Ektar 100.

 

SantaColor začala jako úspěšná crowdfundingová kampaň finského prodejce Kamerastore. Společnost Kamerastore sídlí v Helsinkách ve Finsku a v analogové komunitě je známá svým širokým výběrem filmových fotoaparátů a fotografického příslušenství, stejně jako svým závazkem k udržitelným a ekologickým postupům ve své obchodní činnosti.

SantaColor 100 je 35mm film s citlivostí ISO 100 a 36 expozicemi, vyrobený pro proces C41. Barvy jsou živé a film nabízí širokou škálu možností s jemným zrnem, což vede k úžasným výsledkům s výraznou červenou a svěží zelenou barvou. Má flexibilní expoziční šířku a lze jej použít až do citlivosti 800 ISO jen s malou ztrátou přesnosti barev a malým nárůstem zrnitosti. Při snímání s citlivostí 400 ISO a posunutí o +2 stupně při vyvolávání film stále vykazuje přesné barvy a téměř bezzrnitý vzhled.

Detailní informace

Detailní popis produktu

SantaColor 100 je 35mm film s citlivostí ISO 100 a 36 expozicemi, vyrobený pro proces C41. Barvy jsou živé a film nabízí širokou škálu možností s jemným zrnem, což vede k úžasným výsledkům s výraznou červenou a svěží zelenou barvou. Má flexibilní expoziční šířku a lze jej použít až do citlivosti 800 ISO jen s malou ztrátou přesnosti barev a malým nárůstem zrnitosti. Při snímání s citlivostí 400 ISO a posunutí o +2 stupně při vyvolávání film stále vykazuje přesné barvy a téměř bezzrnitý vzhled. Typ filmu : Barevný negativ, odvozený od leteckého sledování Rychlost filmu : 100 ISO Zrno: velmi jemné, ale vyrobené tak, aby vytvářelo velmi ostré snímky, protože se jedná o film pro letecké sledování Šířka expozice : Široká, s přijatelnými výsledky od 25 ISO do 800 ISO (s vytahováním a posouváním). Výroba : Čerstvě vyrobeno v roce 2022 v USA a ručně navíjeno ve Finsku Kódování DX: Není, ale většina fotoaparátů se čtečkou DX má standardně nastavenou hodnotu ISO 100 film je tedy zcela použitelný ve fotoaparátech typu Point and shoot. Zpracování a skenování: Zpracování: Normální C41, lze také křížově zpracovat v E6 pro relativně pěkné pozitivy (exponované při ISO 100). Kompatibilní s Minilabs a dalšími průmyslovými zpracováními: Ano Základna : Většinou čirý, mírně oranžový základ. Není přímo kompatibilní s procesem RA4. Vzhledem k tenčímu a čiršímu základu doporučujeme film načítat v interiéru a rozhodně ne na přímém slunečním světle, protože by mohlo dojít k úniku světla na prvních snímcích. Skenování : Vzhledem k jasnějšímu základu jsou některé skenery filmem zmateny a poskytují velmi červený obraz. To lze snadno napravit při domácím skenování nebo při skenování v dobré laboratoři. RA4 Tisk: Čirý filmový základ vyžaduje další filtr, aby byl kompatibilní s procesem RA4. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je zpracovat pás neexponovaného barevného negativního filmu C41 a použít jej jako dodatečný filtr, aby se dosáhlo normálních výsledků tisku.

Doplňkové parametry

Kategorie: kinofilmy
Hmotnost: 0.02 kg
Výška: 2,25 cm
Hloubka: 4,5 cm
Šířka: 2,25 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: